לשיחה עם מומחה ללא עלות חייגו:

תכנון אדריכלי של שכונה עם יועץ אינסטלציה

עוסקים כרגע בפרויקט של תכנון אדריכלי של שכונה, ומחפשים איש מקצוע שיתכנן עבורכם את כל מערכת האינסטלציה של השכונה? אתם זקוקים ליועץ אינסטלציה. היועץ יתכנן במדויק את מערכות האינסטלציה בבתים, ואת מערכות האינסטלציה ברחובות השכונה.

ההבדלים בין תכנון אינסטלציה של בית לבין תכנון אינסטלציה של שכונה:

כדי להבין מה תפקידו של יועץ האינסטלציה בתכנון שכונה, מומלץ להבין מה ההבדלים בין תכנון אינסטלציה של בית, לבין תכנון אינסטלציה של שכונה. בתכנון אינסטלציה של בית, יועץ אינסטלציה המתכנן משרטט רק את מערכות האינסטלציה בתוך הבית או הבניין, ואת החיבורים אל מערכות האינסטלציה של הרשויות המקומיות.

לעומת זאת, בתכנון אינסטלציה של שכונה, על המתכנן לשרטט את מערכות האינסטלציה בתוך רחובות השכונה. המתכנן, משרטט את מערכת צינורות מי השתייה, ואת מערכת מי הביוב של השכונה. נוסף על כך, משרטט המתכנן את מערכות האינסטלציה של הבניינים בשכונה.

ומי משרטט את מערכות האינסטלציה בתוך הבתים?

כאשר הקבלן בונה דירות שלא נמכרו, ישרטט יועץ אינסטלציה מטעם הקבלן, את מערכות האינסטלציה בתוך הדירות. אולם, כאשר רוכשים הקונים דירות במכירה המוקדמת, לא תמיד התכנון האדריכלי ייעשה על ידי הקבלן. לפעמים, ייקחו הרוכשים אדריכל משלהם. אולם, פעמים רבות, יעזרו הרוכשים ביועץ האינסטלציה של הקבלן, משום שפעמים רבות, שירות זה כלול במחיר הדירה. אבל, יועצי האינסטלציה של הקבלן, יהיו אחראים לקבלת היתרי הבנייה עבור תכניות האינסטלציה של הדירות שנמכרו במכירה מוקדמת.

מה כולל תהליך הוצאת היתרים עבור מערכות אינסטלציה של שכונה?

תהליך הוצאת היתרי בנייה עבור מערכות אינסטלציה של שכונה, הינו ארוך יותר ומורכב יותר. על יועץ אינסטלציה להוציא היתרים עבור כלל מערכות האינסטלציה בשכונה מוועדת תכנון ובנייה. היועץ צריך לקבל היתר מתאגיד המים עבור כל מערכת מים בבניינים החדשים. עליו גם לקבל היתר עבור כל נקודת ברז לכיבוי שריפות ממכבי האש.

גם עבור הדירות הנבנות, יש צורך בהיתרי בניה. לכן, על היועץ לאינסטלציה לדאוג להוצאת ההיתרים עבור כל דירה בנפרד. לכן, תהליך של הוצאת היתר בנייה עבור שכונה הינו ארוך, ויכול להמשך כמה שנים.

למעשה, יש 3 סוגים של מערכות אינסטלציה בתוך שכונה, ושני סוגי חיבורים בין המערכות:

מערכת הצינורות והאינסטלציה בתוך הבתים הפרטיים. ועדת תכנון ובנייה עוברת על כל תכנית בנפרד. ההיתר על השכונה ניתן לאחר שהוועדה עברה על כל התכניות. כולל תכניות אדריכליות שהוכנו על ידי אדריכלים שנשכרו באופן פרטי בידי הקונים. התקנת דודי השמש, והצנרת של דודי השמש כלולים בצנרת של הדירות הפרטיות.

מערכות הצינורות והאינסטלציה של הבניין. המערכת כוללת את צינור המים הראשי, את הצנרת אל ברז ההשקיה של חצר הבניין, ואת ברז כיבוי האש. המערכת כוללת גם את החיבור של הבניין אל צינור המים הראשי ברחוב. המערכת כוללת גם את צינור הביוב הראשי, ואת בור הביוב הראשי של הבניין, ואת צינורות הביוב המחברים בין הדירות לבין מערכת הביוב של הבניין. המערכת כוללת גם את הצינור המחבר בין צנרת הבניין, לבין צנרת הרחוב. גם המרזב המנקז את מי הגשם מהגג, כלול בצנרת הבניין.

מערכת האינסטלציה של רחובות השכונה. מערכת זו כוללת את צינורות הביוב הראשיים, ואת צינורות המים הראשיים. המערכת כוללת גם בורות לניקוז מי גשם. מערכת אינסטלציה זו, כוללת גם את בורות הביוב ברחובות.

על יועץ אינסטלציה להכין כתב כמויות מפורט עבור 3 מערכות אלו.

למה כדאי לקחת יועץ אינסטלציה מטעם "פתרונות הנדסה ובטיחות"?

משום, ש"פתרונות הנדסה ובטיחות", מעסיקים יועצי אינסטלציה מהשורה הראשונה. מי שפונה אלינו, מקבל יועץ אינסטלציה בעל תואר שני בהנדסה ותכנון. אנו ביצענו בהצלחה תכנון והוצאת היתרים של פרויקטים מוצלחים. בין לקוחותינו: רשת רמי לוי, פארק המים "מימדיון", עיריית כפר סבא, חברת הבנייה "מנרב", קבוצת אשטרום בע"מ, החברה לנכסי קיסריה ועוד. ללקוחות אלו ביצענו תכנון מוצלח של מערכות אינסטלציה, והוצאת היתר בנייה. רוצים להצטרף ללקוחות המרוצים שלנו? מלאו את פרטיכם, ואנו נחזור אליכם תוך זמן קצר.

logo1.png
השאירו פרטים
ונחזור אליכם

Thanks for submitting!

בין לקוחותינו

בין לקוחותינו

 כחולרשימת לוגואים.jpg